O autorach

Jerzy Kostowski
Jerzy Kostowski

Absolwent Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Przepracował 30 lat w swoim zawodzie, m.in. w Instytucie Chemii Przemysłowej i spółce Nafta Polska S.A.
Działał m.in. w Akademickim Związku Sportowym, gdzie otrzymał Srebrną Odznakę. Jeden z założycieli i były prezes Stowarzyszenia „Nasze Łomianki”, a także członek-założyciel klubu Toastmasters Leaders w Warszawie.
Ekspert od pokonywania niskiej samooceny i mówca inspirująco-motywacyjny.
Żonaty, ojciec dwóch synów.

Katarzyna Ślusarska

Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie uzyskała dyplom pod kierunkiem profesora zwyczajnego Jana Pęgowskiego. Ukończyła Studium grafiki warsztatowej w Toruniu oraz kilka specjalności studiów podyplomowych.
Członek Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Toruński. Uczestniczka wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Wyróżniona w dziedzinie kultury przez Burmistrza Miasta Kwidzyna.
Jej pasją jest praca z młodzieżą i dziećmi. Ceni spotkania w gronie przyjaciół. Lubi podróże, dobrą kuchnię oraz ciekawych ludzi. Wierzy w realizację swoich marzeń i planów. „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy” to jej motto przewodnie.

Małgorzata Marenin
Małgorzata Marenin

Absolwentka Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie ukończyła chemię z ochroną środowiska na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym oraz studia podyplomowe z zakresu przyrody. Nauczycielka chemii i przyrody w Zespole Placówek Oświatowych w Oblęgorku, prowadzi szkolne koło LOP i nadzoruje wakacyjne warsztaty chemiczne.
Niestrudzona działaczka społeczna, współtwórczyni lokalnej grupy Amnesty International w Kielcach. Interesuje się też ­polityką.
Inspirację do pisania wierszy czerpie z obserwacji świata, w którym współistnieją dobro i zło. Nieustannie wierzy w zwycięstwo tego pierwszego.
Mama cudownego pięciolatka.